خیز تولیدکنندگان برای «گران کردن شیر خشک» صحت دارد؟

«کمبود شیرخشک» در داروخانه‌های یزد!

کمبود شیر خشک در داروخانه‌های استان یزد منجر به نارضایتی خانواده‌ها برای تأمین این محصول شده است.

به گزارش ایلنا، در روزهای اخیر، اخباری مبنی بر کمبود شیر خشک در داروخانه‌های یزد در فضای مجازی منتشر شد که به نظر می‌رسد موضوع تغییر قیمت‌ها در نظر باشد.

این در حالی است که تولیدکنندگان داخلی مطرح می‌کنند شیر خشک به میزان کافی در کشور تولید می‌شود اما چندی پیش بود که تولیدکنندگان خواستار اصلاح قیمت‌ها بر اساس نرخ تورم بودند و این خواسته مورد توجه مسئولان قرار نگرفت و به نظر می‌رسد این موضوع موجب کمبود دوره‌ای آن در سطح بازار شده است.

نبود و کمبود شیر خشک یارانه‌ای در داروخانه‌ها ظرف چند هفته گذشته موجب نارضایتی برخی شهروندان شده است. اما معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در واکنش به این وضعیت گفته مردم فعلا از انواع شیرخشک جایگزین استفاده کنند تا مشکل کمبود برخی از نشان‌های تجاری شیرخشک رفع شود.

بهروز حیدری اظهار داشت: مشکلی که در تولید برخی از نشان‌های تجاری شیرخشک به وجود آمده، موجب شده تا در زمینه تامین برخی از شیرخشک‌ها دچار کمبود در استان یزد شویم.

وی افزود: هماهنگی‌ها انجام شده تا شیرخشک‌هایی که از نظر کیفیت می‌توانند جایگزین شوند در اختیار مردم قرار گیرند تا کسری نشان‌های تجاری خاصی در بازار  برطرف شود.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یزد اضافه کرد: پیگیری‌هایی در حال انجام است و امیدواریم تا دو یا سه هفته آینده مشکل حل شود.

Top of Form

دیدگاهتان را بنویسید