در مراسم افتتاح نهمین المپیاد فرهنگی ورزشی کارکنان بانک توسعه تعاون به میزبانی یزد تاکید شد:

نقش موثر سلامتی و نشاط کارکنان بانک در ارائه خدمات مطلوب به شهروندان

مراسم افتتاحیه نهمین المپیاد فرهنگی ورزشی کارکنان بانک توسعه تعاون (یادواره شهدای مقاومت) به میزبانی شهر جهانی یزد برگزار شد.

به گزارش بشارت یزد، مدیر توسعه انسانی بانک توسعه تعاون ضمن تشکر از برگزارکنندگان این المپیاد اظهار داشت: در مقوله مدیریت انسانی مهم ترین عامل، سنجش رضایت شغلی و افزاش توانمندی کارکنان یک سازمان است که این خود شامل فرایندی با عوامل متعدد است که تمامی آنها بر نیروی انسانی به عنوان مهم ترین فاکتور کارایی و بهره وری در سازمان ها تاثیرگذار است. 

«رسول ارجمند» از نیروی انسانی به عنوان مشتریان داخلی هر سازمان یاد کرد و تصریح گفت: در مدل های سنجش رضایت مشتریان به این موضوع پرداخته شده است که زمانی مشتریان از خدمات یک سازمان احساس رضایت دارند که کارکنان سازمان از روند کاری خود راضی باشند و این موضوع بسیار مهمی است که در دستور کار بانک توسعه تعاون نیز قرار دارد.

وی همچنین به همراهی مسئولین بانک جهت جلب رضایت مندی کارکنان اشاره و بیان کرد: برای جلب رضایت کارکنان سازمان، مسئولین بانک همواره در فرایند سنجش رضایت شغلی، مدیریت سرمایه انسانی را جهت دست یابی به اهداف پیشرو همراهی کرده اند که این مهم جای سپاس و تقدیر دارد.

ارجمند، همچنین یکی از عوامل مهم در حوزه نیروی انسانی را فضا و محیط کاری دانست و گفت: محیط کار باید همواره شاداب و با نشاط باشد و این انرژی بین کارکنان به اشتراک گذاشته شود تا در نتیجه آن نشاط به مشتریان نیز انتقال داده شود. یکی از راه کارها در جهت تحقق این مهم توجه به مقوله ورزش و المپیادهای ورزشی است که در این راستا برگزاری مسابقات ورزشی به صورت منطقه ای در دستور کار بانک توسعه و تعاون قرار گرفته است.

مدیر توسعه انسانی بانک توسعه تعاون هدف از برگزاری این مسابقات را افزایش کارایی و بهره وری نیروی انسانی عنوان کرد و گفت: در نهمین المپیاد فرهنگی ورزشی کارکنان بانک توسعه تعاون پنج تیم به صورت مستقیم و سه تیم بر اساس رتبه بندی به فینال می‌روند و همچنین این المپیاد در رشته‌های فوتسال، دو و میدانی، طناب کشی، شطرنج و تنیس روی میز برگزار می‌شود.

به گفته وی؛ این رقابت‌ها به مدت ۵ روز با حضور رقبایی از اصفهان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان در یزد در برگزار می شود و فینال این دور از مسابقات در استان فارس برگزار خواهد شد.

توجه جدی به رضایتمندی کارکنان در بانک توسعه تعاون

«سید باقر فتاحی» رییس هیات مدیره بانک توسعه تعاون نیز در این مراسم ضمن قدردانی از برگزارکنندگان این المپیاد ورزشی، اظهار کرد: مدیریت بانک توسعه تعاون همواره به حوزه نیروی انسانی توجه ویژه داشته و در این دوره نیز بحث رضایت مندی نیروی انسانی به صورت جدی در دستورکار بانک قرار دارد و در این راستا بنا داریم حداقل هایی را در حد وسع و توان بانک، برای همکاران خود در سراسر کشور فراهم کنیم.

فتاحی افزود: سازمان های خدمات محور از جمله بانک ها جدا از سرمایه و تکنولوژی مورد نیاز خود جهت بالا بردن توان رقابتی به نیروی انسانی نیاز ویژه دارند و نیروی انسانی رکن اساسی سازمان ها به حساب می آیند، لذا با این رویکرد دو حوزه مربوط به نیروی انسانی سازمان یعنی ابتدا بحث سلامتی و سپس حوزه آموزش نیروی انسانی در دستورکار بانک توسعه تعاون قرار گرفته است.

به گفته وی؛ هزینه در حوزه سلامت و آموزش نیروی انسانی سرمایه گذاری به حساب می آید و از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

فتاحی به اهمیت پیشگیری در حوزه سلامت به عنوان اقدامی اساسی اشاره کرد و گفت: در راستای این هدف است که برگزاری المپیاد ورزشی در دستور کار بانک توسعه تعاون قرار گرفته است.

وی افزود: در کنار این حوزه، پایش سلامت نیز در برنامه های آتی بانک توسعه تعاون دیده شده است و یکی از موضوعات مهم در دستور کار اداره رفاه این بانک به حساب می آید و امید است با توجه بیشتر به حوزه ورزش و سلامت، هزینه ها به جای درمان، صرف نگه داشت همکاران شود.

رییس هیات مدیره بانک توسعه تعاون به برگزاری دوره های آموزش مدیریتی نیز اشاره کرد و گفت: آموزش نیز از دیگر ارکان مهم در حوزه نیروی انسانی است که در این راستا استعدادیابی و سنجش توان مدیریتی همکاران آغاز و حدود هزار نفر نیز در آزمون در نظر گرفته شده برای این حوزه ثبت نام کردند تا پس از اعلام نتایج بتوانند در دوره های آموزش مدیریت شرکت کنند.

«غلامرضا حسانی زاده» مدیر شعب بانک توسعه تعاون استان یزد نیز در مراسم افتتاحیه ضمن تشکر از برگزارکنندگان این المپیاد و قدردانی از مدیران بانک ها و تمامی همکاران خود در بانک توسعه تعاون، برای شرکت کنندگان در این دوره از مسابقات به میزبانی شهر تاریخی و جهانی یزد آرزوی موفقیت کرد.

در ادامه این مراسم از خانواده های شهدای مقاومت تجلیل بعمل آمد.

دیدگاهتان را بنویسید