نظارت اداره استاندارد بر تولیدات شن و ماسه بیشتر باشد/لزوم رعایت استاندارد در تولید مصالح

سیدرضا خادمی صبح امروز در نشست شورای فنی استانداری یزد اظهار داشت: حضور برخی دستگاه‌ها در شورای فنی استانداری برای اصلاح آیین‌نامه جدید این شورا ضرورت دارد. وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزش مدیریت بحران در دستگاه‌ها ادامه داد:…

سیدرضا خادمی صبح امروز در نشست شورای فنی استانداری یزد اظهار داشت: حضور برخی دستگاه‌ها در شورای فنی استانداری برای اصلاح آیین‌نامه جدید این شورا ضرورت دارد.

وی با اشاره به برگزاری دوره‌های آموزش مدیریت بحران در دستگاه‌ها ادامه داد: شهرداری‌ها اطلاعات کافی در این مورد ندارند.

مدیرکل فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری یزد با اشاره به اعتبارات پروژه‌ها و دوره‌های آموزشی اضافه کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی از سوی دستگاه‌ها ضروری است و با توجه به هزینه‌هایی که برای برگزاری این دوره‌ها لازم است پرداخت شود، بهتر است هر دستگاهی بخشی از این هزینه‌ها را تقبل کند تا کارکنان دستگاه‌ها به ویژه شهرداری‌ها در این دوره‌ها شرکت کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بررسی و ارزیابی‌های انجام شده از تولیدات شن و ماسه استان یزد اظهار داشت: لازم است تا تولیدات بر اساس استانداردها باشد و نظارت‌های جدی‌تری هم صورت گیرد.

خادمی با تاکید بر اینکه باید به صورت جدی‌ بر واحدهای تولید شن و ماسه نظارت وجود داشته باشد عنوان کرد: در این زمینه نباید هیچ سفارشی در مورد واحدهای متخلف پذیرفته شود چراکه این موضوع ارتباط مستقیم با ساخت و ساز مردم دارد.

وی با تاکید بر شفاف‌سازی در این زمینه و اطلاع‌رسانی به مردم خواستار ارائه نتایج ارزیابی از واحدهای شن و ماسه به دستگاه‌ها و مردم شد.

خادمی با بیان اینکه در کاربرد برخی مصالح در سطح استان مشکل داریم عنوان کرد: باید برای حل مشکلات و نواقص موجود وقت بیشتری در شورای فنی استان گذاشته شود و به نتایج موثر و مثبتی دست پیدا کرد.

معاون برنامه ریزی سازمان برنامه و بودجه نیز در این نشست با بیان اینکه در برخی پروژه‌ها تا سال‌ها بعد همچنان پیمانکاران درگیر وصول مطالبات هستند ادامه داد: متاسفانه دستگاه‌های اجرایی بدهی قطعی این پروژه‌ها را مشخص نکرده‌اند.

محمدرضا نبی با بیان اینکه پیگیری مصوبات سفر و تخصیص اعتبارات آن از ضروریات به شمار می‌رود اظهار داشت: متاسفانه برآوردها به درستی صورت نگرفته و سازمان مدیریت برای این مورد با برخی دستگاه‌ها همچنان در حال مکاتبه و پیگیری است.

دیدگاهتان را بنویسید