فرمانده سپاه الغدیر یزد:

«سپاه» بدون مردم هیچ معنا و مفهومی ندارد

فرمانده سپاه الغدیر استان گفت: سپاه با مردم بودن و در کنار مردم بودن تعریف می شود، سپاه بدون مردم هیچ معنا و مفهومی ندارد. هر اتفاقی هم که می افتد به برکت حضور همین مردم است.

به گزارش بشارت یزد، حسین زارع کمالی در نشست هم اندیشی فرمانده سپاه الغدیر استان یزد با اصحاب رسانه بیان داشت: جهاد تبیین و ایجاد روشنگری در جامعه یکی از اصلی ترین وظایف است. امروزه جهاد تبیین بیش از پیش اهمیت دارد و اصحاب رسانه در راس این جهاد و جنگ شناختی هستند البته در این مسیر به فرموده مقام معظم رهبری باید عمار بود.

زارع کمالی با اشاره به اهمیت رسانه در تمام حوزه ها به ویژه حوزه های امنیتی، گفت: امروز در جنگ اوکراین و روسیه مشاهده می کنیم آن طرفی قوی تر و موفق تر است که در جنگ نرم و استفاده از رسانه ها بهتر عمل کرده است. بنابراین باید قدرت رسانه را در نظر بگیریم و برای پیشرفت کشورمان و شکست توطئه های دشمن از آن بیشتر بهره بگیریم. هرچند که به لطف خدا تا کنون نیز موفق بوده ایم و اجازه ندادیم دشمن به اهدافش برسد.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد ایجاد یاس و ناامیدی را مهمترین رویکرد دشمن از تمام توطئه‌ها دانست و گفت: مقام معظم رهبری هم هرگونه کاری که ایجاد یاس و ناامیدی می‌کند را گناه بزرگی دانسته‌اند و باید در حوزه امیدآفرینی حرکت کنیم اما این به معنای سکوت در برابر اشتباهات و تخلفات نیست و باید انتقاد سازنده به همراه راهکار را هم بیان کنیم.

وی در ادامه افزود: در سپاه منتظر شنیدن نقدهای سازنده هستیم و از آن استقبال می کنیم.

زارع کمالی با اشاره به خدمات سپاه در حوزه محرومیت‌زدایی عنوان کرد: در حال حاضر گروه‌های جهادی استان یزد در یکی از استان‌های کشور در حال ساخت ۲۰۰ خانه برای محرومان هستند و در نقاط مختلف کشور هم خدمات دیگری در حال برگزاری است.

وی در خصوص فعالیت های سپاه در حوزه های عمرانی و خدمت رسانی بیان داشت: سپاه بیشتر اهل عمل است تا حرف زدن. از آنجایی که عملکرد بالاست فرصت اطلاع رسانی تمام برنامه ها و پروژه ها را نداریم. اما اگر اصحاب رسانه تمایل داشته باشند به اتفاق به مناطق محرومی می رویم که در آنجا تعدادی منزل مسکونی و مسجد ساخته شده است.

فرمانده سپاه الغدیر یزد با اشاره به مشکلات اجتماعی ساکنان غیر بومی استان اذعان داشت: با توجه به مشکلات برخی محلات شهر، پایگاهایی را دایر کردیم و به مردم این مناطق خدماتی را ارائه دادیم که به نحوی برخی مسائل و مشکلات اجتماعی کاهش پیدا کند.

وی همچنین از افتتاح دو کارگاه اقتصاد مقاومتی توسط سپاه و بسیج خبر داد و گفت: بیش از ۲۶۵ کارگاه خرد و کلان اشتغالزایی در روزهای گذشته توسط بسیج و سپاه ایجاد شده و مشغول به فعالیت هستند.

دیدگاهتان را بنویسید