نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی:

تعلیم و تربیت بر پایه مبانی دینی باید اولویت کشور باشد

سرپرست جدید دانشگاه فرهنگیان یزد با حضور در دفتر جوکار به ارائه برنامه های آینده این دانشگاه در استان پرداخت.

به گزارش یزدانه، نماینده مردم در این جلسه با اشاره به اینکه نظام تعلیم و تربیت از اهمیت بسیار زیادی در کشورها برخوردار است، اظهار داشت: با توجه به اینکه نظام جمهوری اسلامی یک نظام دینی است، تعلیم و تربیت بر پایه مبانی دینی باید اولویت کشور باشد.

جوکار افزود: معلمین، دانش آموزان و کتب درسی از ارکان آموزش و پرورش هستند و دو رکن دیگر هم از معلمین الهام می گیرند پس تربیت معلمین بسیار حائز اهمیت است.

وی رسالت دانشگاه فرهنگیان را تربیت معلم در نظام تعلیم و تربیت بیان کرد و گفت: آموزش و پرورش همیشه منابع انسانی غنی و سرشناسی داشته و حتی مدیران مجموعه های دیگر هم در این مجموعه پرورش انتخاب می کردند.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد با اشاره به اینکه نباید نگاه به دانشگاه فرهنگیان به مانند دیگر مراکز علمی دیگر باشد چرا که دانشگاه فرهنگیان موتور محرکه و پیشران دستگاه تعلیم و تربیت به شمار می رود.

نماینده مردم خاطرنشان کرد: معلمانی که در دانشگاه فرهنگیان پرورش پیدا می کنند باید در ابعاد مختلف تربیت شوند تا بتوانند آینده کشور را در تمام زمینه ها تضمین کنند.

جوکار با تاکید بر اینکه در زمان کرونا به تعلیم و تربیت و دانش آموزان کشور ضربه جبران ناپذیری وارد شد، اظهار داشت: کلاس های غیرحضوری اصلا مناسب نبود و اینگونه اقدامات سبب دور شدن دانشگاه فرهنگیان از اهداف و برنامه هایش می شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد با ابراز تاسف از اینکه هنوز منابع غربی در تعلیم و تربیت کشور آموزش داده می شود، عنوان کرد: متاسفانه علیرغم تاکیدات مقام معظم رهبری تاکنون نتوانسته ایم بطور کامل منابع مرجع حوزه تعلیم و تربیت را در داخل تدوین کنیم در صورتی که دین اسلام دین تربیت و علم است و در این خصوص باید تلاش جهادی داشت.

دیدگاهتان را بنویسید