گران شدن عجیب و غریب کپسول گاز و وعده مدیر شرکت نفت یزد:

آشفته بازار فروش گاز مایع سیلندری را سر و سامان می دهیم

با توجه به نزدیکی به فصل سرما و سرد شدن هوای کشور و افزایش مصرف گاز مایع سیلندری در مناطق بدون لوله کشی گاز و خصوصا مناطق محروم و خرید و فروش بیشتر گاز سیلندری توسط مردم در این روزها، قیمت های متفاوت فروش گاز مایع در محل های عرضه این کالا دیده می شود.

نزدیک به ۱۵ برابر شدن قیمت گاز مایع سیلندری در این روزها و خرید ۳۱۵۰۰۰ تومانی آن صدای بخشی از مردم که عموما طبقه محروم جامعه هم هستند را در آورده است.

در این خصوص عبدالرضا انتظاری مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی منطقه یزد در گفتگو با بشارت یزد گفت: بر اساس مصوبه هیات دولت به تاریخ ۲۸ مرداد ماه سال جاری، قیمت کپسول گاز سیلندری به دو صورت یارانه ای و آزاد پخش خواهد شد که این قیمت همان قیمت فوب خلیج فارس است و در کل کشور یکسان خواهد بود.

وی در ادامه گفت: هیچ نوع تغییر قیمتی برای مصارف استاندارد و اشخاصی که به صورت الکترونیکی قبلا در سامانه تجارت اسان ثبت نام کرده بودند صورت نگرفته و تغییر قیمت فقط برای خرید آزاد این محصول است.

انتظاری در ادامه بیان داشت: در این چند روز به علت هجوم مردم برای ثبت نام در سامانه الکترونیکی، این روند به مشکل برخورد کرده که از مردم خواهش می کنیم شکیبایی پیشه کنند تا بتوانیم طی دو روز آینده این مشکل را حل کنیم.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی یزد در خصوص سوء استفاده برخی افراد از اختلاف قیمت کپسول های گاز مایع گفت: امیدواریم تا چند روز آینده به کمک اداره صمت این آشفته بازار فروش گاز سیلندری را سر و سامان دهیم و از اجهاف در حق مردم جلوگیری کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید