فرماندار زارچ خبر داد؛

احداث اولین مجتمع ادارات استان یزد در زارچ

فرماندار زارچ از احداث اولین مجتمع ادارات استان یزد در شهرستان زارچ خبر داد و گفت: در این مجتمع اداراتی نظیر ثبت احوال، محیط زیست، منابع طبیعی و … مستقر می‌شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی زیباییان، در نشستی خبری به مناسبت هفته دولت اظهار داشت: ارتقا بخش زارچ به شهرستان موضوع مورد مطالبه بسیاری از مردم این شهرستان بود و در طول سالیان گذشته اقدامات بسیاری در این زمینه انجام شده بود که با پیگیری‌های ویژه استاندار یزد و نماینده مردم در مجلس، در ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ زارچ به شهرستان تبدیل شد.

وی با اشاره به سفرهای استانی استاندار یزد عنوان کرد: احداث ناحیه صنعتی زارچ از مصوبات دولت نهم بود اما عملیات اجرایی آن در دولت سیزدهم توسط استاندار یزد انجام شد و امیدواریم تا پایان سال جاری و اوایل سال ۱۴۰۳ شاهد بهره برداری از این پهنه باشیم.

زیباییان یادآور شد: تکمیل پروژه‌های خیری در آموزش و پرورش از جمله افتتاح مدرسه پیامبر اعظم (س) با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان، احداث چمن مصنوعی در روستای محمدآباد پس از چند سال توقف پروژه به دلیل نبود اعتبارات، احداث ساختمان بخشداری اله آباد، احداث کتابخانه در اله آباد و … نیز از دیگر پروژه‌هایی است که امسال در هفته دولت بهره برداری شد.

وی همچنین از افتتاح کتابخانه شهید بابایی با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان خبر داد و افزود: سال گذشته مجتمع سوارکاری زارچ توسط وزیر ورزش و جوانان کلنگ زنی شد که تلاش ما این است که این طرح را وسعت بیشتر و امکانات بیشتر در شهرستان اجرایی کنیم و امیدواریم با تزریق اعتبارات لازم، به زودی شاهد بهره‌برداری از این پروژه باشیم.

زیرگذر برای دسترسی مردم زارچ از کمربندی به شهر ایجاد می شود

فرماندار زارچ ادامه داد: برای دسترسی مردم زارچ از کمربندی به شهر، احداث زیرگذر در دستور کار قرار گرفته و یک پروژه مشارکتی بین دهداری اله آباد، اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و شهرداری زارچ اجرا و عملیات احداث آن به زودی آغاز می شود.

زیباییان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به طرح نهضت بزرگ ملی مسکن بیان کرد: این پروژه از سال گذشته در زارچ نیز آغاز شده و ۷۵ واحد در دست اجراست که تلاش ما این است این واحدها را به صورت نیمه ساز به متقاضیان واگذار کنیم.

فرماندار زارچ با بیان اینکه زمین سایر طرح‌های نهضت ملی مسکن نیز آماده شده است، افزود: این اراضی به زودی تحویل پیمانکار خواهد شد.

وی از اجرای طرح احیا و بازآفرینی روستای همت آباد زارچ خبر داد و گفت: تلاش می کنیم این منطقه به عنوان یک منطقه روستایی معرفی شود و امیدواریم به زودی شاهد احیا و بازآفرینی این روستا باشیم.

زیباییان تاکید کرد: تلاش ما این است که سال ۱۴۰۲ سال بهره برداری از پروژه های ناتمامی باشد که مردم سالیان سال است چشم انتظار بهره برداری از آن هستند که از آن جمله می توان انتظار ۱۶ ساله برای احداث استخر اشاره کرد.

تلاش برای رفع مشکل آبرسانی به روستاهای چرخاب

وی در مورد آبرسانی به روستاهای چرخاب بیان کرد: در صددیم بتوانیم راهکارهایی برای رفع مشکل آبرسانی به روستاهای چرخاب کهنه و چرخاب رضوی پیدا کنیم.

فرماندار زارچ گفت: ساختمان مجتمع ادارات زارچ به عنوان اولین ساختمان مجتمع ادارات در سطح استان را پیگیری می کنیم و در هفته جاری شاهد بهره برداری از ساختمان ادارات شهرستان زارچ باشیم.

وی یادآور شد: ثبت احوال، منابع طبیعی، میراث فرهنگی، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محیط زیست، تعزیرات حکومتی و … در این مجتمع مستقر می شوند.

زیباییان در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر در مورد شاخص‌های شهرستان زارچ عنوان کرد: استناد جمعیتی شهرستان زارچ را نباید به سال ۱۳۹۵ معطوف کنیم و به طور قطع جمعیت افزایش یافته و بسیاری از مردمی که در یزد کار می کنند، زارچ را برای سکونت انتخاب کرده اند بنابراین می توان جمعیت این شهرستان را ۳۵ هزار نفر اعلام کرد.

وی ادامه داد: از نظر گستردگی جغرافیایی نیز شاخص‌های لازم را دارد و علاوه بر این از سایر شاخص ها نیز بهره مند است ضمن اینکه نمی توان قدمت این منطقه را نادیده گرفت بنابراین ایجاد شهرستان مورد نظر مسئولان شهرستان نیز بوده و در دولت سیزدهم این خواسته مردم به سرانجام رسید.

کمبود اعتبار برای اجرای طرح‌ها نیمه تمام خیرساز

فرماندار زارچ در پاسخ به سئوال دیگر خبرنگار مهر در مورد مهمترین چالش این شهرستان بیان کرد: کمبود اعتبار برای اتمام پروژه‌های نیمه تمام این شهرستان مهمترین چالش این شهرستان است که در صددیم در سال جاری با تخصیص اعتبار و مدیریت اعتبار به سرانجام برسانیم.

زیباییان با بیان اینکه اغلب پروژه نیمه تمام زارچ، خیری است و تعهدات خیران انجام شده اما تعهدات دولت به انجام نرسیده است، افزود: یکی از رویکردهای مهم دولت در زارچ، پیگیری تکمیل این طرح‌هاست.

وی عنوان کرد: حمل و نقل عمومی، یکی دیگر از چالش‌های شهرستان تازه تاسیس زارچ است که با کمک شهرداری تلاش شده بخشی از این مشکل را برطرف کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید